Przejdź do treści

Mleko owsiane

Owies to prozdrowotne zboże, które coraz częściej ponownie gości w naszej kuchni. Oprócz bardzo dobrego wpływu na procesy trawienne, warto zwrócić również uwagę na jego wpływ na poprawę koncentracji i samopoczucia. Dlaczego warto pić mleko owsiane?

Zawarte w owsie awenantramidy, mające silne działanie antyoksydacyjne, mają działanie przeciwmiażdżycowe, przeciwzapalne, antyastamtyczne u antyalergiczne.

Z ziaren owsa możemy zrobić również przepyszne mleko roślinne i to jest najszybszy przepis, płatki nie wymagają wcześniejszego moczenia.

Przepis na mleko roślinne owsiane

  • 12 łyżek płatków owsianych
  • 5 szklanek wody filtrowanej

Do kielicha blendera wrzucam płatki owsiane, które zalewam 5 szklankami przefiltrowanej wody i blenduje 3 min.

Mleko przecedzam przez gazę i przelewam do wyparzonej szklanej butelki. Przechowuję w lodówce.

O dobroczynnych właściwościach owsa wspominam niejednokrotnie na moim blogu. Jeśli tego zboża nie ma w Twoim jadłospisie, polecam Ci w jakiś sposób je przemycić.

Mój mąż, który w życiu nie zjadłby klasycznej owsianki, którą ja uwielbiam, zaakceptował owsiana granolę. Tak bardzo, że je ją codziennie na śniadanie z udziałem jogurtu naturalnego.

Przepis na domowe czekoladowe crunchy musli możecie przeczytać tutaj. Oczywiście, mozna je kupić gotowe, ale z ekonomicznego punktu widzenia, jest to bardzo nieopłacalne. My robimy granolę raz na dwa tygodnie i przechowujemy ją w słoikach. To nie tylko ekonomiczne, ale również ekologiczne rozwiązanie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *