Przejdź do treści

Dlaczego warto pić mleko roślinne

Ludzie dzielą się na dwie grupy, pierwsza z nich nie może żyć bez mleka, druga w ogóle się tym nie interesuje. Jeśli należysz do grupy pierwszej, ale niestety jak większość populacji nie tolerujesz laktozy lub białek mleka, mleko roślinne będzie dla ciebie idealnym rozwiązaniem. Dlaczego warto pić domowe mleko roślinne?

Oczywiście, możesz je kupić w sklepie. Niestety jest ono kilkukrotnie droższe od zwykłego mleka oraz zawiera dużo konserwantów. Dlatego polecam samemu zacząć robić mleko roślinne.

Jak tylko dowiesz się, że zrobienie mleka roślinnego jest proste i tanie już nigdy nie kupisz mleka w sklepie

Domowe mleko roślinne możemy zrobić z wielu składników, potrzebujemy jedynie blendera i gazy. Orzechy lub inne nasiona moczę na całą noc w wodzie, a następnie rano blenduje. Sprawdź, który smak jest dla ciebie najbardziej odpowiedni. Mleko przechowuję w szklanej butelce w lodówce do tygodnia.


Jakie mleko możemy kupić w sklepie?

Mleko krowie UHT nie ma dobrego wpływu na nasze zdrowie. Co innego mleko od rolnika! A już zsiadłe mleko zrobione z prawdziwego mleka to istne lekarstwo na nasze jelita.

Mleko UHT (z ang. Ultra High Temperature) to mleko spożywcze, które możemy spotkać w każdym sklepie. Zostaje ono poddane działaniu bardzo wysokiej temperatury w procesie zwanym sterylizacją, która ma na celu całkowite zniszczenie drobnoustrojów, które mogą występować w surowym mleku.

Najczęstsze nietolerancje to nie tylko nietolerancje laktozy, ale nietolerancje na białka mleka. O tym się już nie mówi, a takie białka występują również w produktach bez laktozy. Alergia na kazeinę lub na inne białka serwatkowe, może zostać dokładnie wykryta podczas testów na nietolerancję. W przypadku długotrwałych objawów, warto takie testy wykonać.

Nietolerancje, w przeciwieństwie do alergii objawiają się dopiero po kilku dniach, dlatego bardzo ciężko nam zidentyfikować, które składniki powodują nieprawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu.

Dlaczego warto pić mleko roślinne domowe mleko roślinne Kuchnia, Dieta, Mleko roślinne

Domowe mleko roślinne jest nie tylko zdrowsze, ale też kilkukrotnie tańsze!


Nie jest istotne czy pijesz mleko roślinne ze względu na przekonania dotyczące Twojej diety (wegetarianizm i weganizm) , czy dlatego że nie tolerujesz mleka krowiego. Wprowadzenie do swojej diety mleka roślinnego ma bardzo wiele pozytywnych skutków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *