Przejdź do treści

Jak to się wszystko zaczęło

Dom to miejsce do którego wracamy codziennie, które wspominamy z uśmiechem na twarzy, kojarzymy z ciepłem, ulubionymi smakami i najlepszymi wspomnieniami. Dom, w którym pachnie chlebem to kwintesencja smaków, zapachów i wspomnień, do których warto wracać. W tym domu pachnie chlebem jest historią naszego domu.

W pewnym momencie każdego człowieka opuszczamy nasz dom rodzinny i zakładamy swój – na własnych zasadach. I nie ma tu znaczenia czy tworzymy go w pojedynkę, jako para czy też rodzina z gromadką dzieci. Każdy dba o swój dom najlepiej jak potrafi, bo przecież dom to nasze miejsce na ziemi.

W tym pachnie chlebem ważne są zasady

I o te zasady tutaj chodzi, ponieważ tak dużo jak wynosimy z naszego domu, tak dużo też chcemy zmienić. Z natury wystrzegamy się błędów popełnianych przez rodziców. Dla mnie to były zasady związane ze sprzątaniem, bo dlaczego cały ten ciężar ma spoczywać na barkach kobiety? Zasadach konsumowania posiłków, które TRZEBA spożywać wspólnie – to powinien być nasz priorytet. Mogłabym wymieniać tutaj ich bardzo wiele, tak samo jak myślę że w twojej głowie pojawiają się ich teraz natłok.

A skąd zapach chleba w naszym domu?

Zupełnie przez przypadek!

Wspólnie gotujmy, wspólnie sprzątamy, pieczeniem słodkości zajmuję się już osobiście. Chleb pieczemy wspólnymi siłami lub na zmianę, dla obojga z nas jest to czysta przyjemność i sprawa prosta jak bułka z masłem. A piec kocham, jak tylko mam okazję, wykorzystuję ją na 100%! Gdy jesteśmy we dwójkę, piekę „zdrowo”, gdy są goście mogę poszaleć, bo wiem że pomogą nam w konsumpcji, a my nie spożyjemy zbyt wielu kalorii. Ale nigdy nie piekłam chleba, do czasu… Aż w pracy koleżanka przyniosła mi słoik wypełniony czymś, na pierwszy rzut oka, niełatwym do zidentyfikowania i niezbyt apetycznym.

O wypieku chleba, mąkach, technikach i wszystkich innych szczegółach dowiecie się z kolejnego wpisu. Również o tych „super zdrowych” jak i tych „grzesznie smakowitych” wpisów na tym blogu nie zabraknie.

Dostałam mój pierwszy zakwas oraz przepis na chleb – najlepszy chleb na wieloletnim zakwasie! Pieczenie chleba okazało się naszą wspólną pasją i robimy go na zmianę, zawsze gości w naszym domu, a co najważniejsze, od dwóch lat nie kupujemy już pieczywa! W naszym domu cudownie pachnie chlebem, a my cieszymy się każdą kromką i smakiem, który jest tak niepowtarzalny. Zobacz nasz przepis na najprostszy chleb.

A co do chleba?

Te kromki chleba, od których wszystko się zaczęło smarujemy domowym hummusem, pastami i domowymi pasztetami. Okazało się, że nie tylko pieczenie chleba jest wyjątkowo przyjemne i łatwe, ale również przygotowywanie dodatków do niego!

Przepis na najlepszy humus znajdziecie tutaj.

Nie odkrywamy Ameryki, przecież to wszystko już tak wyglądało za czasów naszych dziadków i innych starszych pokoleń. Szacunek do jedzenia, do pracy i umiar to coś, czego brakuje nam w dobie konsumpcjonizmu. Wszystko jest na wyciągnięcie ręki, wszystko można mieć na już i wszystkiego jest za dużo.

Nasz dom to miejsce, które szanujemy, o które dbamy i właśnie taki dom chcę Wam pokazać. Dom, który jest moim najpiękniejszym miejscem na ziemi i do którego z utęsknieniem wracam z każdej podróży. Dom, w którym pachnie chlebem i w którym jest mnóstwo kwiatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *