Przejdź do treści

Czy można upiec chleb bez soli?

To pytanie jest napisana trochę na przekór – oczywiście, że można upiec chleb bez soli. Ale czy warto?

Pieczemy w domu chleb od kilku lat, dzięki czemu w naszym domu regularnie roznosi się cudowny zapach i ciepło. Mamy sprawdzony młyn, w którym kupujemy mąkę i sprawdzony przepis dzięki któremu chleb jest wyjątkowy.

Wczoraj przekazałam mojemu mężowi dobrą i złą wiadomość – dobra była taka, że upiekłam aż 2 bochenki, a zła, że żaden z nich nie ma ani grama soli.

Nie ważne ile chlebów już upiekłam, ostatnim razem udało mi się zapomnieć dodać jednego z kluczowych składników

SOLI

Chleb bez soli

Bochenki uratowały się dzięki dodatkowi czarnuszki i naszemu nawykowi nie wyrzucania żywności. Pierwsze kęsy były wyzwaniem. Każdy kolejny pozwalał poznać naturalne smaki mąki oraz dodatków, które znalazły się na chlebie. Ciekawa przygoda kulinarna, ale niekoniecznie będziemy ją powtarzać.

Moje wnioski są jednak takie, że do wszystkiego jesteśmy w stanie się przyzwyczaić, również do chleba bez soli. 2 letnia Maria nie narzeka i jak co dzień zjada kanapkę z masłem orzechowym na śniadanie (masło jest domowe i również nie zawiera w sobie ani grama soli). 7 miesięczny Stanisław również nie narzeka, ponieważ dopiero rozszerza dietę, więc smaku soli jeszcze nie zna. Fakt jest taki, że dzięki temu eksperymentowi mógł posmakować pierwszy raz chleb.

Czy można upiec chleb bez soli?

Czy można upiec chleb bez soli?

Oczywiście, że można! Tak naprawdę można wszystko, nie zważając na standardy, opinie i tradycje. Jeśli coś Ci się nie uda nie bądź zły lub smutny. Znajdź w tym cos pozytywnego, poszukaj czegoś ciekawego i odkrywczego. Lub po prostu uśmiechnij się i upiecz jeszcze jeden chleb.

Możesz upiec chleb bez soli, ale bez mąki, wody i drożdży już nie. Dlatego pamiętaj, że jeśli w Twoim życiu stąpasz na twardych fundamentach – masz wspaniałą rodzinę, pracę, pasję – może być to choćby jedna z tych rzeczy. To jesteś wielkim szczęściarzem, ponieważ masz swój chleb. Może i bez soli, ale nadal jest to chleb.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *